Британія влітку почне навчання українських пілотів – уряд

by Max

Велика Британія влітку почне навчати українських пілотів, повідомив 15 травня уряд країни на тлі візиту до Лондона президента України Володимира Зеленського.

«Цього літа ми почнемо початкову льотну фазу для груп українських пілотів, які пройдуть базову підготовку. Це буде адаптована програма, яку використовують британські пілоти, щоб дати українцям навички пілотування, які вони зможуть застосовувати на різних типах літаків», – йдеться в заяві.

«Це навчання йде пліч-о-пліч із зусиллями Великої Британії щодо роботи з іншими країнами з надання (Україні – ред.) літаків F-16», – додали в уряді Британії.

Про те, що Британія планує розпочати навчання українських пілотів на винищувачах стандартів НАТО, у лютому повідомив прем’єр Ріші Сунак. Він також доручив міністру оборони вивчити можливість постачання Києву бойових літаків.

Це буде перша офіційно оголошена програма навчання українських пілотів на західних винищувачах. Проте про надання Україні винищувачів F-16, про які просить Україна, наразі не йдеться.

Читайте також