Адміністрація Байдена не встигає використати всі виділені кошти для допомоги України – WSJ

by Max

Адміністрація президента США Джо Байдена не встигає використати всі кошти, які Конгрес виділив на озброєння для України, пише видання The Wall Street Journal, посилаючись на власні джерела.

Зазначається, що використання решти коштів залишиться на розсуд новообраного президента Сполучених Штатів Дональда Трампа.

За словами американських чиновників, у адміністрації є ще понад 6,5 мільярдів доларів, які дозволяють Міністерству оборони США передавати Україні озброєння і техніку з власних запасів.

Пентагон досягнув ліміту зброї, яку він може щомісяця відправляти Україні без шкоди для власної боєздатності, і стикається з логістичними проблемами в доставці озброєнь київським військам, кажуть джерела WSJ.

20 квітня Палата представників Конгресу США схвалила законопроєкт про національну безпеку, який передбачає військову допомогу на 95 мільярдів доларів для України, Ізраїлю й інших союзників США, зокрема, для України в розмірі близько 61 мільярда доларів.

Читайте також: Байден просить у Конгресу США ще 24 мільярди доларів допомоги Україні – Politico

Напередодні видання Politico писало, що президент США Джо Байден таємно попросив у Конгресу ще 24 мільярди доларів для допомоги Україні. За даними видання, 16 мільярдів доларів будуть спрямовані на поповнення запасів американської зброї в Україні. Ще вісім мільярдів доларів пропонується виділити на Ініціативу сприяння безпеці України (Ukraine Security Assistance Initiative, USAI), за якою Пентагон укладає контракти з виробниками, а не надає техніку та озброєння безпосередньо зі своїх складів.

Politico оцінює шанси схвалення запиту конгресом як «невеликі».

Після перемоги Дональда Трампа на президентських виборах адміністрація Байдена прискорила надсилання військової допомоги Україні, писав The Wall Street Journal. Представники Білого дому побоюються, що нова адміністрація скоротить постачання, намагаючись підштовхнути Україну до переговорів.

У рамках посилення підтримки України до інавгурації Трампа, яка призначена на 20 січня, Байден дав дозвіл Києву на застосування далекобійних ракет ATACMS по цілях на території Росії, санкціонував надання протипіхотних мін, списав половину кредиту на суму 4,65 мільярда доларів, а також запровадив санкції проти «Газпромбанку», який, за версією Вашингтона, Росія використовує, щоб закуповувати військове спорядження, вказував Bloomberg.

Читайте також